Main Navigation Section Navigation Main Content
Lütfen en az 3 karakter giriniz.

Ülker Bisküvi 1. Çeyrek 2015 Finansal Sonuçlarını Açıkladı


Ülker CEO’su Sayın Mehmet Tütüncü, şirketin performansı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları belirtti:

2015 yılının ilk çeyreğinde açıkladığımız sonuçlar, sene sonu hedeflerimiz için iyi bir başlangıç olmuştur. İhracat pazarlarındaki belirsizlikler ve kur artışlarının maliyet üstündeki baskısı rağmen aldığımız sonuçlar, Ülker Bisküvi’nin güçlü mali ve operasyonel yapısını göstermektedir. 2015 yılı 1. Çeyreğinde elde edilen 790 milyon gelir geçen seneye kıyasla sabit kalırken, ihracat yapılan ülkelerde siyasi ve sosyal önemli dalgalanmalar sonucunda ihracat gelirlerinde azalma yaşanmıştır. Yurt içi operasyonlarımız çift haneli büyüme kaydetmiş ve başarıyla büyümeye devam etmiştir. Özellikle 2. Çeyrek ile birlikte büyümenin hızlanacağı ve yapılan verimlilik arttırıcı çalışmaların meyvelerini topluyor olacağız.

İstanbul Gıda, Birleşik Ticaret ve Rekor Pazarlama şirketlerindeki Ülker hisselerinin devredilmesi sonucunda ciroda kayıp olarak yansımasına rağmen karlılığın artmasına sebebiyet verirken, Biskotta ürün portföyünün yeniden gözden geçirilmesi sonucunda karlı ürünlere odaklanılması aynı şekilde konsolide karlılığa olumlu etkilemiştir. Bu çalışmalar, belli bir müddet hacmin bir miktar düşmesine neden olsa da gelecekte de karlı büyümemize katkı sağlayacak.

 

Müşteri odaklı, rekabetçi, verimli ve yenilikçi olma azmimiz ile hem müşterilerimize hem paydaşlarımıza değer yaratmaya devam edeceğiz. 2014 yılında uygulamaya başladığımız maliyet ve yatırım politikalarının etkisi ile de 2015 yılında hızlı bir büyüme bekliyoruz.