Main Navigation Section Navigation Main Content
Lütfen en az 3 karakter giriniz.

Ülker Bisküvi 2. Çeyrek 2015 Finansal Sonuçlarını Açıkladı


Ülker CEO’su Sayın Mehmet Tütüncü, şirketin performansı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları belirtti:

2015 yılının ilk yarısında açıkladığımız başarılı sonuçlar, sene içinde yaptığımız planlamaların ve aksiyonların zamanlamasını ve doğruluğunu teyit ederken, sene sonu hedeflerimizi de bir o kadar doğru öngördüğümüzü göstermektedir. İhracat yapılan komşu ülkelerde yaşanan belirsizlikler, kurdaki artışa ve siyasi belirsizliğe rağmen aldığımız sonuçlar, Ülker’in güçlü markası ve operasyonel yapısı ile zamanında etkili tedbirler alarak başarılı bir şekilde faaliyet gösterebilmesini sağlamaktadır” dedi.

Özellikle 2015 yılı ikinci çeyreği itibarıyla satışlar ve karlılığımız önemli derecede artış göstermiştir. Ülker etkin ve verimli çalışmaları sayesinde 2. çeyrekte ihracat kanalında da elde ettiği sonuçlar ile bütçe hedeflerinin üzerine çıkmış ve karlılığımız bir önceki çeyreğe göre artış sergilemiştir. Özellikle 2015 senesinin ikinci altı ayında öncü veriler ışığında ihracatta toparlanmanın hızlanacağına inanıyoruz.

Yurtiçi operasyonlarımız da çift haneli büyüme kaydetmiş ve başarıyla büyümeye devam etmiştir.

Yapılan verimlilik arttırıcı çalışmalar, doğru kanal bazlı çalışmalar sonucunda esas faaliyet karı 187 milyon liraya yükselirken geçen seneye kıyasla %33’lük bir artış yaşanmıştır.

 

Müşteri odaklı, rekabetçi, verimli ve yenilikçi olma azmimiz ile hem müşterilerimize hem paydaşlarımıza değer yaratmaya devam edeceğiz. 2014 yılında uygulamaya başladığımız maliyet ve yatırım politikalarının etkisi ile de 2015 yılında hızlı bir büyüme bekliyoruz.