Main Navigation Section Navigation Main Content
Lütfen en az 3 karakter giriniz.

Şirket Hakkında

Bundan 70 yıl önce İstanbul Eminönü’nde küçük bir atölyede 6-7 kazan, küçük bir fırın ve üç işçiyle faaliyete geçen Ülker Bisküvi, bugün gerek satış hacmi gerekse kârlılığıyla Yıldız Holding’in amiral gemisi durumunda.

Ülker Bisküvi, İstanbul/Topkapı fabrikasında çikolata üretimi, İstanbul/Silivri fabrikasında çikolata ve çikolata kaplı bisküvi üretimi, İstanbul/Gebze fabrikasında bisküvi üretimi, İstanbul/Esenyurt fabrikasında kek üretimi, Ankara fabrikasında bisküvi ve Karaman fabrikasında Bisküvi, Kek, Kraker ve Çikolata üretimi ve Mısır’da Bisküvi ve Kek üretimi ile Suudi Arabistan’da Bisküvi, Kek ve Çikolata üretimi yapıyor. Bisküvi ve kraker alanlarında ulusal ve uluslararası pazarlara sunduğu 330 çeşit ürünle dünyanın dev gıda üreticileri arasında yer alan Ülker Bisküvi, sektörünün tartışmasız lideri konumunda. 1996 yılında üretimde kalite standardını belirleyen ISO 9002, 2001 yılında ise gıda güvenliğinde kalite ve standardın ifadesi olan HACCP belgelerini alan Ülker Bisküvi, 2002 yılında da Avrupa merkezli kalite belgelendirme kuruluşu BRC’nin en yüksek notu olan “üst düzey/high level” derecesini alarak kalite konusundaki başarısını perçinledi.

Türkiye’nin en büyük gıda şirketi olan Ülker, 2016 yılını 3.92 milyar lira ciro ile kapattı. Ülker’in bu dönemdeki ana ortaklığa dağıtabilir net kân ise 230 milyon TL olarak gerçekleşti. Şirket, geçen yılın aynı döneminde de 292 milyon TL net kâr etmişti. Bu sonuçlarla Ülker, güçlü finansal yapısını da korumuş oldu.

Dünya Pazarlarında Ülker Kalitesi

Ülker Bisküvi, bünyesindeki bağımsız laboratuvarlarda, uzman ve deneyimli Ar-Ge kadrosuyla yenilikçilik anlayışını sürekli olarak daha üst noktalara taşıyor. Ülker’in en çok talep edilen gıda markalarından biri olmasının ardında bu yenilikçi anlayışı yatıyor,

Başta Orta Doğu, Rusya ve Orta Asya Cumhuriyetleri olmak üzere Avrupa, Afrika ve Amerika’da birçok ülkeye ürün ihraç eden Ülker Bisküvi, Türkiye’nin kalite anlayışını da dünya ölçeğinde başarıyla temsil ediyor. Üretimden tüketime, sürecin tüm aşamalarında sinerji sağlayan etkin bir kontrol sistemine sahip olan Ülker Bisküvi, sürdürülebilir kârlı büyümeye odaklı stratejisiyle yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Ülker ve "Mutlu Anlar"

1944’ten günümüze üç neslin yakından tanıdığı Ülker Bisküvi, herkesin belleğinde “Mutlu Anlar”la yer alıyor. Yapılan araştırmalar Ülker markasına olan bağlılığın yüksek düzeylerde seyrettiğini göstermektedir. 2011 yılında AC Nielsen’ın Markalar Raporunda bisküvi kategorisinde birinci sırada olan Ülker, Yakın Hissedilen Markalarda ikinci, İlk Hatırlanan Firmalarda ve İlk Hatırlanan Markalarda ise üçüncü sırada yer aldı. Ülker Bisküvi, 2015 yılında İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından yayımlanan araştırmada, sadece bisküvi üretimi ile Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında 65. sırada yer aldı.

Ülker Bisküvi ve iştirakleri tarafından üretilen bisküvi, kek, çikolata kaplamalı ürünler ve çikolataların yurtiçi dağıtımı, Yıldız Holding şirketlerinden Pasifik Pazarlama ve Horizon tarafından gerçekleştiriliyor. Yurtdışı satış, Ülker Bisküvi’nin %100 oranında iştirak ettiği İstanbul Gıda tarafından gerçekleştiriliyor.