Main Navigation Section Navigation Main Content
Lütfen en az 3 karakter giriniz.

Sosyal Sorumluluk

Ülker, kurumsal sorumluluk projelerini gelecekte de çocuklara yönelik olarak sürdürmeyi hedeflemektedir.

Ülker’in Sosyal Sorumluluk Yaklaşımı

Mutlu Çocuklar

Çocuklara verilecek desteğin yarınlarında büyük fark yaratacağını 72 yıllık tecrübe ve gözlemlerimizden biliyor ve sosyal sorumluluk projelerimizde çocukları odağa alıyoruz. Sanattan spora her projemizde çocuklarımıza bir pencere açmayı hedefliyoruz.

Bisküvi ve çikolata üreticisi olarak ülkemizde yetişen onlarca kuşağın çocukluklarından bu yana hayatındayız. Onları nesillerdir yakından tanıyor, ihtiyaçlarını görüyor ve önemsiyoruz. Gelişimlerine fayda sağlayacak projelerde yer alarak, yarınlara hazırlanmalarına destek olmaktan ve “onların mutluluğundan” mutluluk duyuyoruz.

2007 yılından bu yana spor, kültür-sanat ve eğitim alanlarında gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerle sadece Türkiye'de 2,5 milyon çocuğumuza ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Kültür-Sanat

Dokuz yılda 1,1 milyon çocuğun bayramını kutladık, hayal gücünü besledik, geleceğe yatırım yaptık

Ülker Çocuk Sinema Şenliği

Çocuklarımıza 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda hediye vermek ve sinema aracılığıyla hayal güçlerini geliştirmek amacıyla 2008 yılında Ülker Çocuk Sinema Şenliği projemizi başlattık.

Dokuz yıldır düzenlediğimiz ve aynı gün içinde Türkiye’nin dört bir yanında yapılan şenliğimizle yaklaşık 1,1 milyon çocuğa ulaştık. Böylece farklı sebeplerle sinemaya gidemeyen çocuklara beyaz perdeyle tanışma fırsatı da sunduk. Yöneticilerimiz Mardin, Van, Kars, Artvin, Edirne ve Denizli’ye giderek ilk gösterimleri oradaki çocuklarımızla birlikte izledi, heyecan ve mutluluklarını paylaştı.

Bugüne kadar Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık 1.100.000 çocuğumuz Ülker Çocuk Sinema Şenliği’ne katıldı.

Ülker Çocuk Sanat Atölyesi

Çocukların hayal kurmasında ve daha da önemlisi bu hayalleri gerçeğe dönüştürmek için gerekli cesareti kendilerinde bulmasında sanatın çok önemli bir görevi olduğunu düşünüyoruz. Ülker olarak mutluluğun bir yolunun da sanattan geçtiğini biliyor, çocuklarımızın genç yaşta sanatla tanışmasını mümkün kılan projelere destek oluyor, kaynak ayırıyoruz. Bu doğrultuda, çocuklarımızın küçük yaşta sanat sevgisi kazanması, estetik duygularının gelişmesi ve sanatsever bireyler olması için Ülker Çocuk Sanat Atölyesini hayata geçirdik. Atölyemiz, Contemporary İstanbul, Art International gibi önde gelen sanat platformlarının yanı sıra, Burhan Doğançay Retrospektifi gibi Yıldız Holding’in desteklediği sergiler içinde ve Ülker Çocuk Sinema Şenliği’nin düzenlendiği bazı illerde de çocukları ağırlıyor. Kurulduğu 2011 yılından bu yana yaklaşık 16.000 çocuğu sanatla buluşturan Sanat Atölyesi ile her geçen yıl daha zengin içeriklerle daha fazla çocuğa ulaşmayı hedefliyoruz.

Sağlık

Yemekte Denge Projesi

Çocukların henüz okul çağındayken dengeli beslenmenin önemini kavraması için Türkiye’nin en kapsamlı ve sürdürülebilir beslenme eğitimini hayata geçiren Sabri Ülker Vakfı, Yemekte Denge Projesi ile çocuklara ulaşıyor.

Sabri Ülker Vakfı, Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttüğü “Yemekte Denge Projesi” kapsamında bugüne kadar Türkiye’nin 10 farklı ilinde 8-11 yaş arasındaki 1 milyon ilköğretim öğrencisine dengeli beslenme eğitimi verdi.

2016-2017 eğitim döneminde 6.yılına giren proje 2., 3. ve 4.sınıfların yanına okul öncesi ve 1.sınıfları da ekleyerek toplam 1.5 milyona yakın öğrenci ve ebeveyne ulaşır duruma geldi. Vakıf, çocukların yanı sıra velilerin de dengeli beslenmeyle ilgili bilinçlendirilmesini sağlıyor. Çocukların gelişiminin takip edilebileceği mobil uygulama iGrow’un yanı sıra, sağlıklı mutfaklar ve sağlıklı yarınlar için hazırlanan Tam Zamanında Mutfağı ile ebeveynlere yönelik bilinçlendirme ve iletişim faaliyetlerini sürdürüyor.

Sabri Ülker Vakfı, Ülker Futbol Köyleri projesi kapsamında da köylere giderek minik sporculara dengeli beslenmenin önemini anlatıyor.

Ülker ve Futboldaki Alt Yapı Projeleri

Spor Projelerimiz

Ülker olarak, bugüne kadar yaptığımız ve halen süren işbirlikleri ile spor dünyasına destek veren markaların çoğalmasına katkıda bulunduğumuza inanıyoruz.

Ülker Çocuklar İçin Futbol projesi, sunduğu spor ve spor dışı eğitimlerle çocukların çok yönlü gelişimine katkı sağlayan sosyal sorumluluk projelerinin başında geliyor. Projelerin en önemli ayağını TFF – Ülker Futbol Köyleri oluşturuyor. Türkiye’nin dört bir yanından gelen yetenekli çocuklar 9 yılda, 25 ilde düzenlenen 65 Futbol Köyü’nde çok yönlü gelişimlerine katkı sağlayan satranç, dengeli beslenme, yaratıcı drama, çevre bilinci, kişisel bakım, ilk yardım, sanat gibi farklı eğitimler alırken hem eğleniyor, hem öğreniyor hem de futbol oynuyor.

Ülker, Ülker en yetenekli ve yüksek performans gösteren çocukları da Elit Futbol Köyleri’nde buluşturuyor. Bir hafta boyunca bizzat milli takım antrenörleri tarafından eğitilen 12-13 yaş grubundaki yetenekli çocuklar, bir yandan daha ileri seviye futbol eğitimi alıyor, diğer yandan futbolun özünde yer alan kardeşlik, centilmenlik ve dayanışma ruhunu keşfediyor. Futbol Köyleri’nden yetişen kız-erkek pek çok çocuk, bugün profesyonel futbol kulüpleri ve milli takımlarda top koşturuyor.

Ülker’in çocuklara yönelik spor programına bu yıl, yaz aylarında hayata geçirilen Futbol Okulları, İstanbul’un 38 ilçesinden 380 okulun katılımıyla düzenlenen U13 Futbol Ligi ve Üniversite Okul İşbirliği olmak üzere yeni 3 proje daha eklendi...

İlgili federasyonlarla ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz projelerle 2007’den bu yana 330 binden fazla çocuğa ulaştık.

PROJELER PROJE SÜRESİ ULAŞILAN ÇOCUK SAYISI
Futbol Eğitim Merkezleri 7 yıl 79.000
Futbol Köyleri 10 yıl 6.100
Elit Futbol Köyleri 3 yıl 264
Futbol Şenlikleri 5 yıl 162.000
U20 Grassroots Şenlikleri 2 ay 1.700
Grassroots Day 5 yıl 17.300
Basketbol Şenliği 8 yıl 8.000
Futbol Okulları 1 yıl 2.500
U13 İstanbul Okullar Ligi 1 yıl 10.000
BESYO 1 yıl 43.200
TOPLAM   330.064