Main Navigation Section Navigation Main Content
Lütfen en az 3 karakter giriniz.

Başkan Mesajı

Değerli Paydaşlarımız,

Geride bıraktığımız 2021 yılı, salgın sonrası dengelerin yeniden kurulmaya başladığı dönem olarak hatırlanacak. Dayanıklılığımızın test edildiği 2020’de aldığımız önlemler sayesinde, 2021’de de güçlü duruşumuzu koruyarak, Ülker markasını büyütmeye devam ettik.

Çevik ve esnek yönetim yapımız ve özverili çalışanlarımızın önemli katkısıyla, 2021 yılında da başarılı işlere imza attık. Üretimi kesintiye uğratmadan, çalışan sağlığına en üst düzeyde önem verdiğimiz bu dönemde hayata geçirdiğimiz yenilikler, ciro ve ihracat rakamlarımıza da olumlu yansıdı. Ürünlerimizi, Gebze, Topkapı, Silivri ve Karaman fabrikalarımızdan dünyanın dört bir yanına ‘Made in Türkiye’ etiketiyle ihraç ettik.

Büyüme hedeflerimiz doğrultusunda, 2021’de de stratejik adımlar attık. Ülker’in önümüzdeki dönem stratejik hedeflerine ulaşmasına katkı sağlamak amacıyla çikolata hamuru, un, fındık gibi ana girdilerimizi tedarik ettiğimiz Önem Gıda’yı Yıldız Holding’den satın aldık ve Ülker Bisküvi’nin dikey entegrasyonunu büyük ölçüde tamamladık. Bu satın almayla, Ülker Bisküvi kakaodan nihai ürüne kadar tüm süreci bünyesine katarak daha da güçlendi.

Tüm planlamalarımızı dinamik bir şekilde uygularken; esnek ve çevik iş modelimiz sayesinde iş süreçlerimizde yeni şartlara uygun değişiklikleri hızla yapabiliyoruz. Sürdürülebilirlik, inovasyon, Ar-Ge ve dijitalleşme için son yıllarda önemli yatırımlar gerçekleştirdik. İş yapma şeklimizin temeli olarak gördüğümüz sürdürülebilirlik çalışmalarımızı şirket içi uygulamaların ötesine taşıyarak, değer zincirimizin tamamına ulaştırmanın önemine inanıyoruz. Bunu yaparken, değer zincirimizdeki tüm halkaların güçlenmesini amaçlıyoruz. Üretimimizle, ihracatımızla ve istihdamımızla ülkemize katkı sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Özellikle salgınla birlikte, yükselen gıda talebi, değişen tüketici beklentileri, sürdürülebilir ham madde tedarikinin önemi ve çevresel sorunların ön plana çıktığını görüyoruz. Bu nedenle sürdürülebilirlik performansımızı artırmak için çalışıyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana, Ülker’de, yerel üreticiyi de içine alan bir iş yapma kültürüne sahibiz ve ürünlerimizin lezzetini Türkiye’deki çiftçilerimizin emeğine borçlu olduğumuzu çok iyi biliyoruz. Bu nedenle, tüm tedarik süreçlerimizde yerel üreticilerimizi destekliyor, sürdürülebilir tarım uygulamaları geliştiriyoruz.

Pandemi öncesi ve sırasında olduğu gibi, paydaşlarımızın da desteğiyle tüm tüketicilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Şirketimiz ve ülkemiz için sağladığımız katma değere güven ve desteklerini sürdüren tüm paydaşlarımıza en samimi teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygılarımla,

Ahmet Bal
Yönetim Kurulu Başkanı