Main Navigation Section Navigation Main Content
Lütfen en az 3 karakter giriniz.

Yönetim Kurulu

Ahmet Bal(Yönetim Kurulu Başkanı – Bağımsız Üye)

1957 yılında Tokat’ta doğan Ahmet Bal, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü’nü bitirerek Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’na girmiştir. 1991 yılında Baş Hesap Uzmanlığı ve Yeminli Mali Müşavirlik unvanını alan Ahmet Bal, 1992 yılında İngiltere’de Nottingham Üniversitesi’nde İşletme alanında yüksek lisans derecesi (MBA) almış; 1994 yılında Anadolu Endüstri Holding’de Mali İşler Koordinatör Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 1995-1998 yılları arasında, Anadolu Grubu Yurtdışı Coca-Cola operasyonlarından sorumlu Efes Sınai Yatırım Ticaret A.Ş. Finans Direktörlüğü, 1998-1999 yılları arasında Efes Sinai Yatırım Holding A.Ş. Genel Müdürlüğü, 1999-2006 yılları arasında Anadolu Endüstri Holding Mali İşler Başkanlığı’nda Otomotiv, Finans ve Kırtasiye Şirketlerinden Sorumlu Mali İşler Koordinatörlüğü görevlerini yürütmüştür. 2006-2012 yılları arasında Anadolu Endüstri Holding’de Grup Şirketlerinden Sorumlu Denetim Koordinatörlüğü görevini yürütmüştür. 2013-2018 yılları arasında Anadolu Grubu Şirketlerinin Denetiminden Sorumlu Denetim Başkanlığı görevini yürüten Ahmet Bal, evli ve iki çocuk babasıdır.

Ali Ülker(Yönetim Kurulu Başkan Vekili)

1969 yılında doğan Ali Ülker, İstanbul Erkek Lisesi’nde eğitim aldıktan sonra üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat ve İş İdaresi bölümünde tamamladı. IMD, INSEAD, Wharton ve Harvard’da çeşitli eğitim programlarına katıldı. De Boccard & Yorke Danışmanlık Şirketi ile Şirket İçi Kaizen Çalışması’nda (1992) ve IESC Satış Sistemini Geliştirme ve Şirket İçi Organizasyon Projesi’nde (1997) yer aldı.

İş hayatına 1985 yılında Ülker Gıda A.Ş. Kalite Kontrol Departmanı’nda stajyer olarak başlayan Ali Ülker, 1986-1998 yılları arasında çikolata üretim tesislerinde ve Atlas Gıda Pazarlama A.Ş.’de Stajyer, Satış Yöneticisi, Satış Koordinatörü, Ürün Grup Koordinatörü ve Ürün Grup Müdürü pozisyonlarında görev aldı. 1998 yılında Atlas Gıda Pazarlama A.Ş.’de Genel Müdür olan, 2000 yılında Perakende Grup Başkan Yardımcılığı’na getirilen Ali Ülker 2001 yılında ise Merkez Gıda Pazarlama A.Ş.’de Genel Müdürlük görevini de üstlendi. 2002 yılında Gıda Grubu Başkan Yardımcılığı’na, 2005 yılında ise Ülker Grup Başkanlığı’na atandı. 2011 yılından bu yana Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürüten Ali Ülker 29 Ocak 2020’de Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Pazarlama ve satış alanlarında güçlü bir birikim ve tecrübeye sahip olan Ülker, inovasyon konusuna özel bir ilgi duyuyor ve Grup içinde bu konuda çalışan ekipleri destekliyor. Ülker, gençlere danışmanlık yapmaktan keyif alıyor. Açık hava ve doğada olmayı ve spor yapmayı seviyor. İngilizce ve Almanca bilen Ali Ülker evli ve 3 çocuk babası.

Sridhar Ramamurthy(Yönetim Kurulu Üyesi)

Sridhar Ramamurth, Mayıs 2024'te Ülker Bisküvi'nin yönetim kurulu üyesi olarak atandı ve Temmuz 2019'da pladis'te CFO olarak atandı. Mevcut görevinden önce, Sridhar 30 yıl boyunca Unilever'de çalıştı ve son beş yılını Londra'da geçirdi, en son olarak Kurumsal Çözümlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Ayrıca Baş Denetçi ve Grup Saymanı ve Vergi, Emeklilik ve Sigorta Bölümü Başkanı olarak görev yaptı. İngiltere'ye taşınmadan önce, Sridhar Unilever Güney Asya'da Mali İşlerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Hindustan Unilever Limited, Hindistan'da Mali İşler Direktörü olarak beş yıl geçirdi. Hindistan'daki görevlerinden önce, Sridhar Singapur'da Asya, Afrika ve Orta & Doğu Avrupa bölgesi için Unilever'in Kontrolörü olarak altı yıl geçirdi. Unilever kariyerinin başlarında, Sridhar Hindistan'da finans ve tedarik zinciri rollerinde çeşitli yönetim pozisyonlarında bulundu. Sridhar kariyerine Hindistan'ın en büyük mühendislik şirketlerinden biri olan Larsen and Toubro'nun nakliye bölümünde Mali İşler Görevlisi olarak başladı. Sridhar, Hindistan, Singapur ve İngiltere'de yaşadı ve çalıştı. Hindistan Yeminli Mali Müşavirler Enstitüsü'nün Altın madalyalı üyesi olup, aynı zamanda Hindistan Maliyet Muhasebecileri Enstitüsü ve Hindistan Şirket Sekreterleri Enstitüsü üyesidir. Mumbai Üniversitesi, Hindistan'dan Ticaret Lisans derecesi almıştır.

Mete Buyurgan(Yönetim Kurulu Üyesi - CEO)

Mete Buyurgan, üniversite eğitimini Çukurova Üniversitesi İşletme bölümünde tamamlamış ve ardından Marmara İngilizce İşletme fakültesinde “Human Resources Management” üzerine yüksek lisans derecesi almıştır. NewYork Üniversitesi’nde “Satış Yönetimi” programını tamamlamıştır.Mesleki hayatına 1994-2005 yılları arasında Colgate Palmolive’de başlayan Mete Buyurgan Pazarlama ve Satış departmanlarında birçok farklı rol üstlenmiş olup, en son Başer Colgate Palmoliv şirketinde Satış Pazarlama Direktörlüğü pozisyonunda bulunmuştur. 2005 yılında Hobi Kozmetik A.Ş.’ye CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak katılmış ve şirketin yeniden yapılanma projesini yürütmüştür. Sonrasında, şirketin Dabur Ltd. India tarafından satın alınması işlemini sonuçlandırmış ve mevcut sorumluluklarına ek olarak Dabur India Ltd. adına Türkiye bölgesini yönetmiştir. Bu görevini 2013 yılı Haziran ayına kadar devam ettirmiştir.Aynı zamanda 2005-2012 yılları arasında PLAT (Private Label Association Turkey) Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapmıştır.Haziran 2013’de Yıldız Holding’de Gıda Grubu Başkan Yardımcısı olarak göreve başlamış ve Yıldız Holding bünyesi içinde farklı şirketlerin yönetimini üstlenmiştir. 2016-2018 yılları arasında Ülker Türkiye Başkanlığı görevini yerine getirmiş olan Mete Buyurgan. 2018 Kasım ayında Türkiye Bölgesi Başkanı olarak atanmış olup; Türkiye ile beraber sorumlu olduğu bölgeler arasına Orta Asya, Rusya, Balkanlar ve Romanya da eklenmiştir.Evli ve 2 çocuk babası olan Mete Buyurgan, eski bir profesyonel basketbol oyuncusu olup, seyahat etmekten ve spor aktivitelerinden hoşlanmaktadır.

Ahmed Salman Amin(Yönetim Kurulu Üyesi )

Syracuse Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitiminin ardından Northwestern Üniversitesi Kellogg İşletme Okulu'nda MBA eğitimini tamamlayan Amin, De Montfort Üniversitesi'nden Fahri Doktora derecesi aldı. Salman Amin, kariyerinin başlarında Procter & Gamble şirketinde saç bakımı, kâğıt ürünleri ve gıda gibi çeşitli tüketici kategorilerinde marka yönetimi alanında çeşitli görevler üstlenerek birkaç ülkede çalıştı. PepsiCo'da 17 yıl boyunca içecek ve atıştırmalıklar alanında pazarlama, operasyonel ve iş geliştirme liderliği yapan Amin, bu süreçte beş yıl boyunca PepsiCo İngiltere ve İrlanda'nın Başkanı ve dört yıl boyunca Küresel Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı. PepsiCo’nun ardından SC Johnson’da önce Kuzey Amerika Pazarları Başkanı olarak, sonra da dört yıl boyunca Global Ticari Bölüm Başkanı olarak görev yaptı ve ticari organizasyonun liderliğini üstlendi. İş hayatı boyunca Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Suudi Arabistan, İsviçre ve İngiltere'de çeşitli görevler üstlenen Salman Amin, 2019 yılında pladis CEO’su olarak atandı ve 2023 yılında Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Kellogg İşletme Okulu Küresel Danışma Kurulu'nun eski üyeleri arasında yer alan Amin, Grocery Manufacturers Association ve The Elizabeth Arden Company'de de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Şu anda ITV PLC'nin İngiltere'deki Yönetim Kurulu üyesidir.

İbrahim Taşkın*(Yönetim Kurulu Üyesi)

1965 yılında Trabzon’da doğan İbrahim Taşkın İlkokulu Artvin’de, Ortaokul ve Lise öğrenimini de İstanbul’da tamamlamıştır. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Askerlik hizmetini Disiplin Mahkemesinde Disiplin Subayı olarak 1988 yılında Şanlıurfa’da tamamlamıştır.

1989 yılından itibaren İstanbul Barosu’na Serbest Avukat olarak kayıtlıdır. 1990 yılından itibaren 4 yıl süre ile Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Florya Polis Eğitim Merkezi’nde öğretim görevlisi olarak, Anayasa Hukuku, Ceza Hukuku, Ceza Muhakemeleri Hukuku, Polis Meslek Mevzuatı konularında ders vermiştir.

1996-2004 yılları arasında Serbest Avukatlığın yanı sıra çeşitli görevler içerecek şekilde siyasi faaliyetler ile uğraşmıştır. 2004 yılından itibaren Yıldız Holding ’te Hukuk İşlerinden sorumludur. Halen Yıldız Holdingin “Global Hukuk İşleri Başkanı” dır. Birçok şirkette yönetim kurulu üyesi olarak halen görevli olup, Çeşitli dernek ve vakıflarda kurucu, yönetici ve/veya üye olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, Holdinge bağlı şirketlerdeki sorumluluklarının yanı sıra, Yıldız Holding A.Ş.’ de “Onur Kurulu Başkanı”, “Gıda Güvenliği ve Savunması Kurulu Başkanı” ve “Global Hukuk İşleri Başkanı” olarak görev yapmaktadır. Evli ve dört çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

Füsun Kuran(Yönetim Kurulu Üyesi - Bağımsız Üye)

İş hayatına Arthur Andersen'da denetimci olarak başlayan Füsun Kuran kariyerine devam ettiği Stefanel'de 2001 yılında Genel Müdür oldu. 2005'te Capital Dergisi “Başarıya Yürüyen En Genç Genel Müdür'' ödülüne layık görüldü. 013 yılında Brooks Brothers Genel Müdürü olan Füsun Kuran, 2019 Ocak ayına dek Brooks Brothers ve Edwards markalarının olduğu RMK Classic’de CEO olarak görevini yürüttü. 2010-2012 ve 2014-2016 yıllarında iki dönem Tescilli Markalar Derneği (TMD) Başkanlığı yapan Kuran, şu anda ise derneğin başkan yardımcısı olarak görev alıyor. İş dünyasının deneyimli ismi Füsun Kuran, hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele eden çocuklara yönelik uluslararası bir oluşum olan Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish® Türkiye) CEO’su oldu. 2022 yılından itibaren Türkiye'nin 2. el çocuk ve kadın ürünlerine yönelik pazaryeri olan TutumluAnne.com’da CEO ve yönetim kurulu üyeliği görevini yürütmekte olan KURAN aynı zamanda Mayıs 2022 itibariyle Ülker Bisküvide Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Pınar Ilgaz(Yönetim Kurulu Üyesi - Bağımsız Üye)

1983 yılında İzmir Bornova Anadolu Lisesinden ve 1988 yılında Boğaziçi Üniversitesi, İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur. Uzmanlık alanları; İnsan Kaynakları Yönetimi, Organizasyon Yapısı ve İşleyişi, Kurumsallaşma, Kurumsal Yönetişim, TKY’dir. 1989 yılında Emlak Bankası’nda Yönetici Adayı eğitim programını tamamladıktan sonra aynı bankada yatırım kredileri değerlendirme biriminde görev almıştır. Vakıf Finansal Kiralama A.Ş’de 3 yıl Finansman Müdür Yardımcılığı görevini yürüttükten sonra 1995 yılından beri ARGE bünyesinde çalışmaktadır. Halen ARGE Danışmanlık’ta Yönetici ortak olarak çeşitli projelerde görev almaktadır. ARGE Danışmanlık bünyesinde, Stratejik Değerlendirme ve Performans Artırma Projeleri, Kurumsallaşma, Organizasyon ve İnsan Kaynakları Projelerinde 100’ü aşkın kurum ile çok farklı sektörlerde ve farklı büyüklükteki şirketlerde yönetim danışmanlığı projesi gerçekleştirmiştir. Perakende sektöründe uluslararası mağazacılık alanında ve gıda sektöründe üretim ve uluslararası satış ve pazarlama alanında önde gelen şirketlerle yönetişim, strateji, organizasyon, kurumsal performans yönetimi konularında uzun dönemli danışmanlık hizmetleri vermektedir. Argüden Yönetişim Akademisi’nde – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Özel Sektör Gönüllüleri Derneği- Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı (Osgd), Yönetim Kurulunda Kadın Derneği– İşbirlikleri Komitesi Üyesi, TÜSİAD - Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalışma Grubu Üyesi, Wep’s (Women Empowerment Principles – Un Women) Çalışma Grubu Üyesi Olarak Görev Yapmaktadır. “Yönetim Kurullarında Daha Çok Kadın” programına seçilmiş, Türkiye’de seçilen İlk Gruptaki 40 Kadın Yönetici ile birlikte, Yönetim Kurullarında Bağımsız Üye Olma Yönünde Hazırlıkların, Bilgilendirme ve Mentor Yönlendirmelerini İçeren Program Dahilindeki Eğitimleri Tamamlamıştır. Kurumsal Yönetişim Modeli, Değişim Yönetimi, Gönüllü Kuruluşların Yönetimi, Yazarlarındandır.


* Şirketimiz Yönetim Kurulu üyelerinden Sayın Mahmut Mahir Kuşçulu görevinden istifa etmiştir. Mahmut Mahir Kuşçulu'dan boşalan Yönetim Kurulu üyeliğine, Türk Ticaret Kanunu'nun 363. maddesi hükümleri çerçevesinde kalan süreyi tamamlamak ve ilk Genel Kurul'da onaya sunulmak üzere, Sayın İbrahim Taşkın'ın seçilmesine karar verilmiştir.