Main Navigation Section Navigation Main Content
Lütfen en az 3 karakter giriniz.

İştirakler

Godiva

Dünyanın lider premium çikolata markası Godiva, Aralık 2007’de yapılan satış anlaşmasının ardından, 18 Mart 2008 tarihinde resmen satın alınmıştır.

1926 yılında Brüksel’de çikolata ustası Joseph Draps tarafından Lady Godiva’nın efsanevi hikâyesinden ve kişiliğinden esinlenilerek kurulan Godiva, 80 yılı aşkın süredir birinci sınıf çikolata üretmektedir. Tüm dünyada yaklaşık 601 butik ve 10.000 satış noktası ile hizmet veren markanın premium çikolatalardan bisküvilere, kahveden kakaoya, kek ve çikolatalı barlardan çikolatalı içeceklere kadar uzanan, 60’tan fazla ürün gamı bulunmaktadır.

ABD’deki ilk butiğini 1972 yılında New York’ta Beşinci Cadde’de açan Godiva, halen ürünlerini Kuzey Amerika, Japonya, Pasifik Kuşağı ve Avrupa’yı kapsayan dört ana coğrafyada çikolata severlerin beğenisine sunmaktadır.

Ülker Bisküvi’nin %12,95 payla iştirak ettiği Godiva Belgium BVBA ve %18,35 etkin payla iştirak ettiği G-New Inc. (Godiva NewYork) ile kuruluşundan bu yana dünyanın lider premium çikolata ve çikolatalı ürünler markası Godiva’yı yöneten Godiva Chocolatier Inc., 2008 yılında 850 milyon ABD dolarıyla Türkiye’nin en büyük yurt dışı satın alımı sonrası Yıldız Holding bünyesine geçmiş ve 10 yılda gerçek bir başarı hikâyesine imza atmıştır. Silivri Fabrikası, Godiva Masterpiece çikolatalarının üretim üssü haline gelmiştir.

Hi-Food For Advanced Food Industries (S.A.E.) (51.4%)

Hi-Food For Advanced Food Industries (“Şirket”) 15 Ocak 2004 yılında kurulmuştur. Kuruluş amacı Mısır’da bulunan fabrikada piyasaya ve bölge ülkelerine ihracat yapmak üzere çikolata, şeker ve gıda ürünlerinin üretimi, paketlenmesi ve satışıdır.

Food Manufacturers Company (55%)

Food Manufacturers Company (“Şirket”) 25 Ocak 2000 yılında kurulmuştur. Kuruluş amacı Suudi Arabistan’da bulunan fabrikada piyasaya ve bölge ülkelerine ihracat yapmak üzere bisküvi, kek, çikolata, ürünlerinin üretimi, paketlenmesi ve satışıdır.

Hamle Company Ltd. LLP (100%)

2017 yılında Yıldız Holding A.Ş.’nin %100 sahibi olduğu Maia International B.V.’den satın alınmıştır. Kırgızistan’da bulunan fabrikada piyasaya ve bölge ülkelerine ihracat yapmak üzere bisküvi, kek ve kaplamalı çikolata üretimi yapılmaktadır.

Amir Global (100%)

Ülker Bisküvi, 2017 yılında stratejisine paralel olarak United Biscuits Limited ürünlerinin Suudi Arabistan, Orta Doğu ve Kuzey Afrika dağıtım üretim haklarına sahip olan Amir Global Trading FZE’nin tek pay sahibi olan UI Mena BV şirketini satın almıştır.