Main Navigation Section Navigation Main Content
Lütfen en az 3 karakter giriniz.

Ülker Bisküvi 3. Çeyrek 2015 Finansal Sonuçlarını Açıkladı


Ülker CEO’su Sayın Mehmet Tütüncü, şirketin performansı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları belirtti:

2015 yılının ilk dokuz ayında açıkladığımız başarılı sonuçların temelinde sene başında yapılan zamanı doğru planlama ile hızlı alınan aksiyonlar büyük ölçüde etkili olmuştur. Yılların verdiği birikim, öngörü ve güçlü operasyonumuz ile ihtiyatlı ve kararlı duruşumuz neticesinde ihracat yapılan komşu ülkelerde yaşanan belirsizlikler, kurdaki artışa ve siyasi belirsizliğe rağmen başarılı sonuçlar elde ettik. Ülker’in güçlü markası ve operasyonel yapısı ile zamanında etkili tedbirler alarak başarılı bir şekilde faaliyet gösterebilmesini sağlamakla beraber geleceğe olan inancımız kuvvetlenerek devam etmektedir.

Özellikle 2015 yılında çeyrekler bazında artan satışlar ve karlılığımız önemli derecede artış göstermiştir. 2. Çeyrekte ulaşılan en yüksek kar marjı ertesinde 2015 yılının 3. Çeyreğinde geçmiş yıllara oranla en yüksek 3. Çeyrek karlılığına ulaşılmıştır.

Yapılan verimlilik arttırıcı çalışmalar, doğru kanal bazlı çalışmalar sonucunda esas faaliyet karı 272 milyon liraya yükselirken geçen seneye kıyasla %33’lük bir artış yaşanmıştır.

Ülker Bisküvi olarak yapılan sürdürebilirlik çalışmaları sonrasında Borsa İstanbul şirketimizi Sürdürebilirlik endeksine dahil etmiştir. BİST Sürdürülebilirlik endeksinde ilk gıda şirketi olarak yer almak bizi çalışmalarımız konusunda daha da teşvik ediyor.

 

Sürdürülebilirliğe yatırım yaparken; beşeri sermaye, marka ve itibar değeri, inovasyon gücü gibi alanlardan oluşan gayri maddi varlıklarımızı en üst değerde yöneterek finansal piyasalarda kurumsal yatırımcılarımıza ve hissedarlarımıza maksimum değer üretmeyi hedefliyoruz.