Main Navigation Section Navigation Main Content
Lütfen en az 3 karakter giriniz.

Ülker Bisküvi 3. Çeyrek 2016 Finansal Sonuçlarını Açıkladı


Ülker CEO’su Sayın Mehmet Tütüncü, şirketin performansı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları belirtti:

Ülker, 2016 yılı ilk dokuz ayında bir kere daha kuvvetli ve başarılı bir sonuç açıklamıştır. Şirketin satışları 2.8 milyar TL’lik bir büyüklüğe ulaşırken FAVÖK ise ciro büyümesinin üzerinde %20.1 oranında artış göstermiş ve konsolide kar marjı olarak %13.3’e ulaşılmıştır.

Ülker’in ana ortaklığa ait net karı bu yılın ilk 9 ayında %36 oranında artarak 171 mn TL’den 232 mn TL’ye ulaşmıştır.

Devam ettirmeyi başardığımız büyüme markamızın kuvveti, yaptığımız inovasyon çalışmalarının kalitesi, yatırımlardan elde edilen verimlilikler ve çalışanlarımızın yalın stratejilerimizi başarıyla uygulamaları sonucunda elde edilmiştir. Bu tarzda bir büyümeyi devam ettirmek, verimliliği ve paylaşılan hedeflere ulaşmak için değer zincirinde sürekliliği sağlayan, pazara odaklı çalışmalar devam etmektedir.

İlk yarı sonu itibarıyla elde ettiğimiz başarılı finansal ve operasyonel sonuçlar, bütün zorlu koşullara rağmen Ülker’in sürdürülebilir ve kârlı büyüme için mali ve operasyonel olarak sağlam bir zemine sahip olduğunu göstermektedir.

 

Sürdürülebilirliğe yatırım yaparken; beşeri sermaye, marka ve itibar değeri, inovasyon gücü, çevresel sürdürebilirliğin devamı gibi alanlardan oluşan gayri maddi varlıklarımızı en üst değerde yöneterek finansal piyasalarda kurumsal yatırımcılarımıza ve hissedarlarımıza maksimum değer üretmeyi hedefliyoruz.