Main Navigation Section Navigation Main Content
Lütfen en az 3 karakter giriniz.

Sürdürülebilirlik İçin İnovasyon

Toplumumuza ve çevreye verdiğimiz önem kadar yeniliğe de önem veriyoruz. Çünkü tüketicilerimiz için her zaman daha iyisini yapmayı hedefliyoruz. Sürekli artı değer üretmek için inovasyonun olmazsa olmaz olduğunu biliyoruz.

G0AL21 hedeflerimiz doğrultusunda, katma değeri yüksek, yenilikçi projeler geliştirerek, en iyi ve en yeniyi, en önce sunmak için çalışıyoruz. İnovasyonu 2024 Sürdürülebilirlik Hedeflerimize uzanan yolda sosyal ve çevresel performansımızı geliştirecek bir araç olarak kullanıyoruz. Dokuzuncu Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi doğrultusunda, yenilikçiliği teşvik etmek amacıyla araştırma-geliştirme alanında giderek daha fazla istihdam sağlıyor, araştırma harcamalarımızı arttırıyoruz.

Son beş yılda sürekli büyüyen Ar-Ge ekibimizin öncülüğünde pazarlamadan üretime, tedarik zincirinden satışa tüm birimlerimizin katkısıyla inovasyon süreçlerimizi yönetiyoruz. Buna ek olarak, pladis Türkiye Çikolata Ar-Ge Departmanı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan “Ar-Ge Merkezi” belgesini aldık ve Unlu Mamüller Ar-Ge Merkezi için hazırlıklarımızı tamamladık. Ar-Ge Merkezi statüsü aracılığıyla yararlanacağımız teşvik ve hibelerle yetkinliklerimizi daha da arttırarak müşteri ve tüketicilerimize en iyi ürün ve hizmetleri sunmaya devam edeceğiz.

“Talep yaratacak inovasyonları başarmak”, stratejimizin önemli bir parçasını oluşturuyor. Ar-Ge ve inovasyon süreçlerimiz sayesinde ürün yelpazelerimizi genişleterek küresel ve yerel ölçekte daha çok tüketiciye ulaşıyoruz. Bu sayede, hem paydaşların ihtiyaç ve beklentilerinin karşılanmasına katkıda bulunuyor hem de rekabet gücümüzü arttırıyoruz. Yenilikçi süreçler geliştirerek faaliyetlerimizi daha verimli hale getiriyor, daha az kaynak tüketiyoruz.

Tüketici odaklılık ve yenilikçilik anlayışımızı üst noktalara taşımak için sürekli çalışıyoruz. Mevcut ürünlerimizin kalitesini sürekli kontrol etmek, rakip ürünler ile tüketici beğenisi ve kalitesini karşılaştırabilmek, gelişim alanları bulunan ürünlerimizi daha üst seviyeye taşıyabilmek adına kıyaslama ve tüketici testleri gerçekleştiriyoruz. Yeni ürün ve mevcut ürün çalışmalarının geliştirme aşamalarında tüketicinin tercihlerini ve yorumlarını belirlemek amacıyla tüketicilerimizin yönlendirmesine kulak veriyoruz.