Main Navigation Section Navigation Main Content
Lütfen en az 3 karakter giriniz.

Projelerimiz

Türkiye’nin en büyük gıda şirketlerinden biri olarak benimsediğimiz ortak değer anlayışıyla, toplumun ve gelecek nesillerin mutlu bir dünyada yaşamlarına devam etmeleri için çevresel ve toplumsal sorumluluklarımızı yerine getirmek için çalışıyoruz. Dengeli beslenmeyi ve hareketli yaşamı teşvik ediyor, bu kapsamda güvenli gıda ve dengeli beslenme bilincinin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla teşvik programlarına, projelere ve araştırmalara destek veriyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz sektörde işimizi en iyi şekilde yapmayı önemsiyoruz. Bunun sadece ekonomik anlamda büyümek olmadığını biliyoruz. Ortak değer anlayışımız gereği topluma değer katmak ve bireylerin refahını ve mutluluğunu artırmak için kurumsal vatandaşlık bilinciyle hareket ediyor; toplumun, eğitim, spor, kültür-sanat gibi alanlardaki ihtiyaçlarına çözüm üretmede kendimizi sorumlu görüyoruz.

Çocuk Sanat Atölyeleri

Çocukların hayal güçlerinin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek çocukları güncel sanatla tanıştıran çocuk atölyelerini kurduk. Amacı çocukların küçük yaştan itibaren sanat sevgisi kazanması ve yaratıcılıklarını körüklemek olan Çocuk Sanat Atölyelerinde 2011 yılından bu yana 13.000 küçük sanatçıyı ağırladık. Dünyada ilk defa bir sanat fuarının içinde bir çocuk atölyesi açıldı.

Art Beat İstanbul Güncel Sanat Fuarı’nda 2010 yılında kapılarını açan atölyemiz aracılığıyla, her yıl farklı platformlarda binlerce çocuğun çağdaş sanatla tanışmasını sağlıyoruz. Bu atölyelerde çocuklara ayrıca günümüzün önde gelen sanatçılarıyla buluşma ve onların sanatsal birikimlerinden yararlanma imkânı da sunuyoruz.

Son olarak 2014 yılında Contemporary İstanbul iş birliğiyle gerçekleştirilen atölyelerde çocuklar; eğlenceli yöntemlerle yaratıcı çalışmalar yaparak çağdaş sanat eserleri, sanatçılar ve eserleri ile tanışarak öğrenme fırsatı buluyorlar.

Ülker Çocuk Sinema Şenliği

Çocuk Sinema Şenliği

Çocuklarımıza 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda bir hediye vermek ve sinema aracılığıyla ufuklarını ve hayal güçlerini genişletmek amacıyla 2008 yılında Ülker Çocuk Sinema Şenliği projemizi başlattık. Dokuz yıldır düzenlediğimiz şenliğimizle Türkiye’nin her yerinden 1 milyondan fazla çocuğa ulaştık ve farklı sebeplerle sinemaya gidemeyen on binlerce çocuğumuza beyaz perdeyle tanışma fırsatı sunduk.

İstanbul Modern Sizin Perşembeniz: Sponsorluğumuz kapsamında, İstanbul Modern her Perşembe kapılarını tüm ziyaretçilerine daha uzun saatlerde ücretsiz açıyor. Böylece sanatseverler, her Perşembe günü İstanbul Modern’deki tüm sergileri ücretsiz olarak gezebiliyor, etkinliklere katılabiliyor, film gösterimlerini izleyebiliyor. Proje kapsamında ayrıca, her ay bir Perşembe günü yetişkinler için ücretsiz sanat atölyeleri düzenleniyor. “Sizin Perşembeniz Sanatçı Atölyeleri”nde her ay farklı bir sanatçı fikir süreçlerini ve sanatsal deneyimlerini katılımcılarla paylaşıyor. Bu kapsamda, Ülker'in desteğini daha geniş kitlelere duyurmak için "Sanat İyi Gelir" sloganıyla, ağırlıklı dijital platformda iletişim kampanyası düzenlendi ve hazırlanan filmler 39,2 milyon gösterime ulaştı. Projeyle ise yaklaşık 130.000 kişiye ulaştık.

Baksı Müzesi Ücretsiz Salı Günleri: Baksı Müzesi’yle yapılan iş birliği kapsamında, ziyaretçiler şehir merkezinden sağlanan ücretsiz ulaşımla her Salı günü müzeyi ücretsiz olarak ziyaret edebiliyorlar. Şu ana kadar Ülker desteği ile 4.069 kişi Baksı Müzesi’ni ücretsiz ziyaret etti.

Salt Galata – Tek ve Çok Sergisi: Türkiye’de 1955-1995 dönemde adım adım gerçekleştirilen sanayileşme ve uzantısındaki tasfiyenin meydana getirdiği nesneler aracılığıyla ele alındığı ve dönemin üretim ortamının bağımsız hikâyelerle incelendiği Tek ve Çok Sergisi’ne Ülker olarak, katkı sağlayan şirketler arasında yer aldık.