Main Navigation Section Navigation Main Content
Lütfen en az 3 karakter giriniz.

Sorumlu Pazarlama

Dünya’nın en büyük bisküvi üreticilerinden biri olarak sorumluluğumuzun önemli bir kısmının tüketicilerimizi, doğru beslenme alışkanlıkları edindirmek ve gıda konusunda bilgilendirmek olduğuna inanıyoruz. Bu düşünceden hareketle ürünlerimizi çeşitlendirerek, beslenme alışkanlıklarını ve tüketici sağlığını dikkate alan daha lezzetli daha sağlıklı alternatifler üretmek için çalışıyoruz.

Pazarlama ve iletişim çalışmalarımızı “iletişimde önceliğimiz, toplum sağlığını korumak ve geliştirmektir” anlayışına bağlı kalarak sorumlu bir şekilde yürütüyoruz. Türk gıda sektörünün standartlarının belirlenmesinde önemli rol oynayan Yıldız Holding çatısı altında, pazarlama ve iletişim alanlarındaki kuralları dünya standartlarına ulaştırmak için Türk gıda sektöründe bir ilk olarak Sorumlu Beslenme İletişimi Kılavuzu’nun oluşturulmasına destek olduk.

Sorumlu beslenme prensipleri dünya standartlarında güvenli, yüksek kalitede ve lezzetli gıdalarımızın yaygınlaştırılmasını hedefliyor. Tüketicilerimize bilinçli seçim yapmanın önemini vurguluyor. Medya reklamları, reklam kuşakları, sponsorluklar, çekilişler, ödüller ve benzer promosyonlar gibi aktiviteleri de içeren pazarlama iletişim araçlarımızda söz konusu ilkelerimizi göz önünde bulunduruyoruz.

Çalışmalarımız sayesinde, 2016 yılında 16 adet “canteen” ürünlerinden %19 yağ, %58 doymuş yağ, %61 tuz azalttık. Bu ürünlerden çikolatalı olanların yağ oranını ise %5 oranında azalttık. Bisküvi, kek ve çikolata kategorilerinde yer alan hiçbir ürünümüz trans yağ içermiyor. Tüketici gıda güvenliliğinin ve kalite değerlerimizin sürekliliği için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Toplam ciro içinde yüksek besin değeri taşıyan ürünlerin %10, şekeri, yağı ve tuzu azaltılmış ürünlerin %1, şeker ilavesiz ürünlerin ise %0,5 payı bulunuyor.