Main Navigation Section Navigation Main Content
Lütfen en az 3 karakter giriniz.

Sosyal Sorumluluk

Çocuk ve Spor Platformu

Haraketli Yaşam

Uzun yıllardır Türk sporuna profesyonel kulüpler ve Milli Takımlar düzeyinde verdiğimiz bu desteği, son yıllarda altyapıya ve çocuklara yönlendirdik. Çocuklar İçin Futbol kapsamında Türkiye Basketbol Federasyonu ile 10 yıl boyunca düzenlediğimiz Ülker Basketbol Şenlikleri, bu alanda yeni yıldızların keşfedilmesine olanak sağladı. Türkiye Futbol Federasyonu ile projelendirdiğimiz Futbol köyleri ve Elit futbol köyleri, TFF-Ülker İstanbul 13 yaş çocuklar ligi, TFF Ülker Üniversite Okul Projesi, gibi yeni ayaklar ekledik. Amacımız, sporu hayatının bir parçası haline getirmiş, bedenen ve zihnen sağlıklı bir neslin yetişmesine katkıda bulunmak ve bunu yaparken de spor dünyamıza yeni yıldızlar kazandırmak.

Çocuk projelerimizde amaç:

  • Çocukları hareketli bir hayata
  • Fiziksel, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak,
  • Spor yatırımlarımızı sosyal sorumluluk bilinci içerisinde çocuklara da değecek şekilde geliştirmek
  • Dengeli beslenme alışkanlığı kazandırmak

İlgili federasyonlarla ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz projelerle 2007’den bu yana 272.500’ü aşkın çocuğa ulaştık:

Çocuklar İçin Futbol Projeleri

TFF-Ülker Üniversite Okul Futbolu: TFF ile yaptığımız iş birliğiyle, spor akademilerinde eğitim alan üniversiteliler ile ilkokul öğrencilerini buluşturduk. Proje kapsamında, Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu öğrencileri, 6-10 yaş arası çocuklara temel hareketler, esneklik, topa yatkınlık, koordinasyon ve futbol temel teknik dersleri verdi. Türkiye genelinde 38.000 çocuk Ülker’in desteğiyle futbol eğitimi aldı.

TFF – Ülker İstanbul 13 Yaş Okullar Ligi: TFF, Ülker, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’nün iş birliğiyle 13 yaş altı futbolcuların katılabileceği bir lig kuruldu (U-13 Ligi). Proje kapsamında, İstanbul'un 38 ilçesinin her birinden 10'ar ilkokul öğrencisinin oluşturduğu futbol takımları, 2015-16 sezonu boyunca Ülker desteği ile kurulan U-13 Ligi’nde mücadele etti. Toplamda 12.000 çocuk organizasyona katıldı.

TFF - Elit Futbol Köyleri: Türkiye’nin dört bir yanından gelen yetenekli çocukları futbol platformunda birleştirerek sosyal, kültürel ve kişisel gelişimlerine önemli katkılar sağlamayı hedefleyen Futbol Köyleri projemize 2007 yılında başladık. 2016 yılında projeye, 45'i kız 57'si erkek olmak üzere 102 çocuk katıldı ve kampa katılan çocuklar Futbol Köyleri’nde daha ileri seviyede futbol eğitiminin yanı sıra futbolun özünde var olan kardeşlik, centilmenlik, paylaşma ve dayanışma gibi temel konularda da eğitim aldı.

Geçmiş yıllarda TFF–Ülker Futbol Köyleri’ne katılan 36 erkek, 44 kız çocuğumuz milli takımlara seçilme başarısı gösterdi. 50 çocuğumuz ise profesyonel kulüplerle sözleşme imzaladı.

TFF- ÜLKER Futbol Köyleri çocuklara neler sağlıyor?

TFF ÜLKER Futbol Köyü’nde çocuklar, uzmanlar eşliğinde düzenlenen eğitim programıyla sadece futbol yeteneklerini geliştirmekle kalmayıp futbolun özünde var olan kardeşlik, centilmenlik, paylaşma ve dayanışma ruhunu da keşfediyor. Futbol Köyleri çocuklara;

  • Oyun sevgisi ve fairplay ruhunu aşılıyor.
  • Kişilik gelişimlerinde destek oluyor.
  • Sadece iyi bir futbolcu olmayı değil, iyi bir taraftar ve sporsever olmayı da öğretiyor.
  • Kazanma ve kaybetme durumunda duygularını nasıl kontrol etmelerini gerektiğini anlatıyor.
  • Takım ruhu ve dayanışmayı yaşayarak öğretiyor.