Main Navigation Section Navigation Main Content
Lütfen en az 3 karakter giriniz.

İklim Değişikliği ve Enerji

Küresel iklim değişikliğinin farkındayız ve iklim değişikliğini şirketler, bireyler, kamu, uluslararası ve sivil kuruluşların iş birliğinde herkesin el ele çözebileceğini düşünüyoruz. Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve Paris Antlaşmasına uyumlu olarak geliştirdiğimiz iklim değişikliği stratejimiz kapsamında büyümeye devam ederken karbon salımlarımızı 2014 yılı ile aynı seviyede tutmayı hedefliyoruz. Koyduğumuz karbon salım artışı olmadan büyüme hedefi çerçevesinde enerji ve karbon yönetimini ele alıyoruz. Sera gazı salımlarını en aza indirmek için çalışmalar yapıyor, dünyamızın sınırlı kaynaklarını en etkin şekilde kullanmak için enerji verimliliğine büyük önem veriyoruz.

Fabrikalar genelinde yaptığımız enerji verimliliği çalışmaları ile 2016’da 9,3 bin MWh enerji tasarrufu sağladık ve 950 bin TL tasarruf yaptık. Sürdürülebilirlik stratejimizi belirlediğimiz 2014 yılından itibaren çalışmalarımız ve hedeflerimize bu çerçevede ivme kazandırdık.

2024 yılına kadar Sıfır Karbon Salım Artışı ile Büyümeyi hedefliyoruz.

2024 yılına kadar enerji verimliliği bisküvi tablosu

2024 yılına kadar enerji verimliliğinde %25 oranında artış hedefliyor ve karbon salımlarımızı birim üretim başına %40 oranında azaltmayı taahhüt ediyoruz. Ayrıca uygun fabrikalarımıza güneş panelleri kurarak yenilenebilir enerjimizi üretmeyi hedefliyoruz.